دانشگاه ,آزاد ,اسلامی ,رسانه ,مجلس ,عسکری ,دانشگاه آزاد ,آزاد اسلامی ,معاون امور ,امور مجلس ,مجلس دانشگاه ,مجلس شورای اسلامی ,آزاد اسلامی توانست

 

حجت الاسلام والمسلمين عسکری معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در مصلی تهران  بازدید کرد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی در غرفه رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تقدیر از فعالیت های رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رسانه های دانشگاه آزاد از آنجایی که در یک فضای نابرابر و سیاسی فعالیت می کنند، با دشواری بیشتری در کار مواجهند.

 


عسکری گفت: خبرنگاران رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی را باید سربازان خط مقدم این دانشگاه بدانیم چرا که علاوه بر اطلاع رسانی باید شفاف سازی کرده و به درصد قابل توجهی از دروغ پردازی رسانه های دیگر پاسخ دهند. رسانه های این دانشگاه در یک شرایط سخت و نابرابر فعالیت می کنند، کوشش آنها باید مورد تقدیر خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد.

 


وی با بیان اینکه کارکرد رسانه های دانشگاه در زمینه اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و جذب دانشجو مورد تقدیر است، افزود: خوشبختانه رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی توانسته ارتباط مناسبی را نیز با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برقرار کنند و باعث تقویت ارتباط میان این دانشگاه و مجلس شوند.

 


عسکری با اشاره کارکرد موفق رسانه های دانشگاه در زمینه جذب دانشجو، افزود: سرمایه گذاری برای توسعه رسانه ها باعث افزایش موفقیت سازمان متولی آن رسانه خواهد شد.
معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رقبای دانشگاه آزاد اسلامی سعی در منفعل ساختن و به حاشیه بردن رسانه های این دانشگاه دارند. رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی توانسته در پاسخ به مغرضان و مخالفان دانشگاه به صورت علمی و آگاهانه عمل کند.

 


حجت الاسلام عسکری در پاسخ به سوالی درخصوص وضعیت نشریات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نشریات دانشجویی بهترین محک برای فعالیت های دانشگاه محسوب شود، چرا که جوانان با دیدگاه های آینده نگرانه خود در این نشریات طرح مسئله می کنند.روحیه حق خواهی جوانان باعث می شود تا نقدهای آنها صریح و سازنده باشد.

 


وی تاکید کرد: به هر میزان که در چارچوب اصول و قوانین به جوانان آزادی عمل بدهیم به همان میزان به رشد و بالندگی جامعه و دانشگاه کمک کرده ایم.

 


عسکری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه حریت و آزاد اندیشی است، افزود: در سفرهای دکتر میرزاده از نزدیک با فعالیت تشکل های دانشجویی و نشریات آنها آشنا می شویم. این جلسات از بسیار صمیمانه و خارج از چارچوب های اداری برگزار می شود که به نظر می رسد باعث افزایش تعامل بیشتر میان دانشجویان و مدیریت دانشگاه شده است.

 


معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نشریات دانشجویی یک سرمایه است، باید این سرمایه ارج نهاده شده و مورد حمایت قرار گیرد. ما باید نگران آن زمانی باشیم که جوانان ما حاضر به تفکر و نو اندیشی نباشند. در این صورت دیگر جامعه سرزنده و پویان نخواهد بود.

 


وی از تعامل مثبت بین دانشگاه آزاد اسلامی و مجلس دهم خبر داد و گفت: حمایت و جذب کمک های خیرین معمولا از طریق نمایندگان مجلس صورت می گیرد چرا که آنها تعامل بیشتری با مردم منطقه و شهر خود دارند و مورد اعتماد آنها هستند.

 


عسکری افزود: در بیشتر سفرهای استانی دکتر میرزاده، جلسات مستقلی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار می کنیم چرا که آنها را بهترین مشاوران و حامیان دانشگاه آزاد اسلامی می دانیم.

 


معاون امور مجلس گفت: از سوی دیگر در مجلس دهم، فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی با پیشنهاد نمایندگان و با حضور 116 نماینده تشکیل شده است. این فراکسیون از لحاظ کمی و کیفی یکی از اثر گذارترین فراکسیون های مجلس به شمار می رود. نمایندگان این فراکسیون علاوه بر نقد منصفانه دانشگاه آزاد اسلامی را مورد حمایت قرار می دهند.

http://iau.ac.ir/fa/News/77205

منبع اصلی مطلب : حجت الاسلام علی عسکری
برچسب ها : دانشگاه ,آزاد ,اسلامی ,رسانه ,مجلس ,عسکری ,دانشگاه آزاد ,آزاد اسلامی ,معاون امور ,امور مجلس ,مجلس دانشگاه ,مجلس شورای اسلامی ,آزاد اسلامی توانست
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سلطان بلاگ : فعالیت رسانه های دانشگاه در مواجه با منتقدان، علمی و روشنگرانه است